en
archiwum

Yeasayer to jeden z najważniejszych zespołów młodej sceny psychodeliczno-popowej. Powstali w Nowym Jorku w połowie minionej dekady. Ich pierwszy album, „All Hour Cymbals” ukazał się w 2007 roku, budząc ogromne zainteresowanie prasy i sfery blogowej. Jak miało okazać się po dwóch latach, było to zaledwie preludium do szaleństwa jakie ogarnęło sieć po premierze „Odd Blood”. Single „Madder Red”, „Ambling Alp” i „O.N.E” wyniosły zespół do miana następców Animal Collective, którzy w tym samym czasie zawiesili działalność. W ciągu kilku lat działalności Yeasayer współpracowali z Bat For Lashes i Florence & The Machine. Przebojowość jaka przesyca ich eksperymentalne kompozycje, zawsze buduje w nas optymistyczne przekonanie, że pop, powoli, ale skutecznie się zmienia. Mieszkają i tworzą na Brooklynie, w otoczeniu polskiej emigracji, co lubią podkreślać w wywiadach z polskimi dziennikarzami.
Yeasayer po raz pierwszy pojawili się w Polsce na festiwalu Open'er 2010. Wrócili kilka miesięcy później by zagrać w wypełnionym do ostatniego miejsca warszawskim Palladium. Po tak udanych występach, tylko kwestią czasu były kolejne koncerty. W lipcu tego roku znowu mieliśmy okazję oglądać Yeasayer podczas Open’era. Tym razem zespół zaprezentował set złożony z premierowych kompozycji i kilku przebojów, jednak w wersjach dostosowanych do nowego materiału. 20 sierpnia ukaże się ich trzeci album zatytułowany "Fragrant World". Do dziś mieliśmy okazję posłuchać dwóch nagrań z tego wydawnictwa - "Longevity" oraz "Henrietta". To ostatnie, zostało rozesłane pocztą do wybranych członków fan clubu, a następnie wypuszczone do sieci przez szczęśliwych odbiorców przesyłki. W zapowiedziach, muzycy jako swoje główne inspiracje wymienili muzykę Aaliyah i Davida Bowiego.

Recenzje:
9.0 |   Under The Radar
“Utwory na “Fragrant World” są oszałamiająco nowoczesne, a jednocześnie, nie wypierają się popowego rodowodu”
8.5 |   BBC
“ „Fragrant World” Yeasayera to cudowne miejsce, które warto poznać”
8.0 |   Drowned In Sound
“To płyta pełna przygody i bogata w materiał, muzyczna próba przywołania przyszłości, która może nigdy nie nastąpić”
8.0 |   Evening Standard
“Pomimo wszystkich tych eksperymentów, wokalista Chris Keating nigdy nie zapomina o melodii do nucenia: to muzyka pop, ale nie taka, jaką znaliśmy dotąd.”

media o wydarzeniu

Yeasayer | Basen, ul. Konopnickiej 6 | 14.12.2012

PRESS RELEASES

- YEASAYER WRACAJĄ DO POLSKI!!!

W przypadku zainteresowania materiałami promocyjnymi i informacjami, prosimy o kontakt z działem mediów media@alterart.pl

 media monitoruje dla nas

wszystkie wydarzenia